BLNP měsíčník 1/24 (5)

Nový rok pár z nás zahájilo výstupem na Tábor. S trénováním jsme začali hned ve středu 3. ledna. V průběhu ledna měla svá utkání všechny kategorie od šmoulinek po U15. A právě šmoulinky zahájili herně rok 2024.

Další turnaj Šmoulinky byl odehrán 7. ledna, tentokrát v Praze na Rokytce, v hale kde hrají svá utkání ŽBL ženy BLK Slavia Praha. Turnaj opět provázela přátelská atmosféra a naše děti v kombinované sestavě uspěly ve všech třech utkáních. Vedle domácí Slavie a našich dětí se turnaje zúčastnil také další pražský tým Wizards a přijely i děti z Pelhřimova.

Zpestřením pro děti bylo 11. ledna utkání v Praze proti CBBC Praha Athletics pod vedením trenéra Benčiče, ke kterému na některé tréninky již zamířilo několik dětí z klubu. Utkání mělo zajímavou úroveň i bez počítání skóre a byla to další zkušenost pro U13 i U15.

U13: BK Bizoni Náchod – BLNP 59:47 (10:8, 19:22, 45:32)

U13: BK Bizoni Náchod – BLNP 55:79 (20:16, 37:26, 46:45)

V sobotu 13. ledna ve večerních hodinách odehrál tým U13 další dvojutkání, tentokrát v Náchodě a připsal i jedno vítězství. První utkání bylo dlouho vyrovnané ve vývoji skóre, ale naše děti mohou litovat nepřesných střel, které nedovolily výraznější poločasové vedení. Po pauze totiž domácí Bizoni zvýšili útočnou aktivitu a vytvořili si dvojciferný náskok. Ten se ani přes dobrý závěr již nepodařilo zlikvidovat.

Ve druhém utkání náchodští navázali na zlepšený výkon a během druhé čtvrtiny odskočili až na 11bodový poločasový náskok. Ale ani ten jim nestačil, jelikož naše děti prokázali svou bojovnost a po vyfaulování obou klíčových hráčů domácích již nebylo pochyb o obratu a nakonec velmi výrazném vítězství díky perfektní poslední čtvrtině o 24 bodů. Pro U13 to znamenalo 6. výhru v sezoně.

U15: BLNP – BK Bizoni Náchod 44:104 (4:27, 23:49, 35:72)

O den později změřili s Náchodem své síly také hráči U15. Bohužel toto utkání nebylo příliš povedené. I díky několika neproměněným dobrým šancím jsme ztráceli dost bodů již po první čtvrtině. Od té druhé přišlo zlepšení a zápas se vyrovnal a skóre se více nerozevíralo až do poloviny třetího dějství. V této době se bohužel po jednom ze soubojů o míč zranil náš hráč a další se po chvíli vyfauloval a tato skutečnost v úzké soupisce znamenala, že hosté z Náchodu opět začali navyšovat skóre a zvítězili výrazným rozdílem.

U13: BLNP – Vrchlabí 103:48 (přátelské utkání)

U15: BLNP – Vrchlabí 54:66 (přátelské utkání)

Poslední lednový víkend měly shodou okolností oba naše týmy volné soutěžní kolo, a tak jsme ho vyplnili přátelskými zápasy proti spřátelenému Vrchlabí.

Mladší tým U13 od začátku utkání dokazoval svou větší herní zkušenost, hned se dostal do vedení, které průběžně navyšoval až do konečné podoby. Je škoda, že některé začínající děti nevyužily tuto výbornou možnost získat herní zkušenosti a nedorazily na utkání.

Zápas U15 byl mnohem vyrovnanější. Mírné vedení si do poločasu drželi hosté z Vrchlabí. Po výborné třetí čtvrtině přišel obrat domácích a vedení o 6 bodů. Bohužel v úvodu závěrečné čtvrtiny jsme nevyužili několik dobrých střeleckých příležitostí a i přes dobrou naši obranu hosté otočili skóre a dovedli zápas k vítězství.

 

V lednu proběhlo 13 tréninků.