V průběhu září a října začalo pravidelně chodit na tréninky plno nových dětí, které si basketbal velmi rychle oblíbily. Zároveň v tomto měsíci došlo k dalšímu vzdělávání trenérů BLNP. 9. října proběhlo školení trenérů v Brandýse nad Labem zaměřené na rozvoj individuálních dovedností, který vedl Adam Konvalinka a útočné kombinace představil Tomáš Holešovský. Za tento seminář získali trenéři vedle nových impulsů i kredity, které jsou důležité k prodloužení licencí. Na konci října si v Liberci prošel školením TB-I i nový trenér Lukáš Pohořelý a získal tím licenci potřebnou k tréninku dětí do 13 let.

Ve středu 25. 10. navštívil tréninkovou jednotku pan Ing. Jaroslav Čížek, který po několik desetiletí vedl jako předseda a trenér lomnický basketbal.

U13: BSK TJ Jičín – BLNP 61:53 (10:17, 25:28, 41:37)

U13: BSK TJ Jičín – BLNP 76:58 (16:16, 39:33, 59:48)

V sobotu 7. října v rámci 2. kola jely naše U13 do Jičína. V oslabené sestavě odehrály naše děti velmi dobrý poločas prvního utkání, který vyhrály o 3 body. Problém s fauly v kombinaci se smolnou střelbou znamenal obrat ve skóre ve prospěch domácích. Ty si v poslední čtvrtině náskok udržely a zvítězily o 8 bodů.

Druhé utkání mělo podobný průběh. Postupně se projevila širší lavička domácích, kteří od druhé čtvrtiny postupně navyšovali svůj náskok a dovedli k vítězství i druhé utkání. Uznání každopádně zaslouží náš tým, který v kombinované sestavě zkušenějších a začínajících dětí odehrál dvě dobré utkání.

U13: BLNP – BK NAPOS Vysoká n. L. 54:38 (15:10, 25:20, 39:31)

U13: BLNP – BK NAPOS Vysoká n. L. 79:47 (27:17, 41:18, 51:33)

V sobotu 21. října čekalo na U13 v rámci třetího kola dvojutkání s Vysokou nad Labem. Od závěru první čtvrtiny, kdy se náš tým dostal do vedení, si tento náskok udržoval a postupně navyšoval. Kvalitní obrana dovolila nastřílet soupeři pouze 38 bodů. A i přes občasné střelecké výpadky skončilo utkání rozdílem 16 bodů ve prospěch domácích.

Druhé utkání mělo obdobný úvod. Přibližně do 6. minuty bylo skóre vyrovnané, ale v závěru první čtvrtiny naše děti odskočily na rozdíl 10 bodů. Téměř dokonalá práce v obraně ve druhé čtvrtině dovolila soupeři vstřelit jediný bod a to znamenalo příjemné poločasové vedení. To dokázali domácí zejména v poslední čtvrtině ještě výrazně navýšit a BLNP se mohlo radovat z výhry i ve druhém zápase.

U15: BLNP – BK NAPOS Vysoká n. L. 68:62 (26:20, 40:38, 56:51)

Souboje BLNP proti Vysoké nad Labem pokračovaly ve stejný den i odpoledne. Po výborném vstupu do utkání a vedení 12:0 přišel útlum, kdy se soupeř dostal dokonce do jednobodového vedení. V závěru čtvrtiny naši odskočili soupeři a vedení si udržovali až do konce poločasu. Po slabším úvodu druhého poločasu a dílčím skóre 0:5 se soupeř znovu a naposledy dostal do vedení. Poté naopak přišla skvělá pasáž našich „patnáctek“, obrat ve skóre a udržování vedení až do konce utkání. Perfektní bojovnost přinesla první vítězství v sezoně.