BLNP měsíčník 11/23 (3)

V neděli 5. listopadu měly svou premiéru v rámci sezony ty nejmladší děti v klubu. V lomnické hale se konal turnaj Šmoulinky. Své první zápasy odehrálo několik našich dětí a jejich chuť a nadšení ze hry je přesně to, co takový turnaj má přinášet. Dalšími účastníky turnaje bylo Vrchlabí, SŠB Pardubice a Tygři Praha.

V přátelském turnaji nakonec vyhráli Tygři Praha před našimi dětmi. Třetí skončilo Vrchlabí a za nimi SŠB Pardubice, kterým ale náleží velké uznání, protože celý turnaj odehrály pouze v osmi hráčích.

Svou premiéru v roli rozhodčích si vyzkoušeli někteří starší hráči BLNP.

U13: BK Přelouč – BLNP 51:48 (11:12, 21:20, 32:38)

U13: BK Přelouč – BLNP 83:80 po 2. prodloužení (11:17, 24:40, 41:48, 63:63, 72:72)

V sobotu 11. 11. jely naše U13 do Přelouče. Po negativní zkušenosti z minulé sezony, kdy domácí rozhodčí po utkání, které skončilo těsnou výhrou Přelouče, prohlásil „hezky jsem to zařídil“, se nečekalo, že letošní zápasy v Přelouči tohle ještě výrazně překonají. Nesmyslné výroky rozhodčích ve prospěch domácích a plechovky piva u zapisování, které mělo za následek neustálé nesrovnalosti v zápise a na světelné tabuli, to byla realita, která nemá nejen v dětském sportu absolutně co dělat.

První utkání mělo vyrovnaný průběh, ve vedení se oba týmy střídaly. Nakonec se i díky výše zmíněným okolnostem radovali domácí. Ve druhém utkání si naše děti vypracovaly vedení až o 16 bodů kolem poločasové pauzy. Bohužel i díky „vyšší moci“ se domácí výsledkově dotáhli a nakonec těsně zvítězili po druhém prodloužení.

U15: Královští Sokoli B – BLNP 68:35 (20:6, 39:14, 54:24)

Ve stejný den odehrály své utkání i „patnáctky“. K utkání jsme odjeli pouze se sedmi hráči, z nichž jeden zažil svou premiéru, a někteří další byli těsně po nemoci. Tyto skutečnosti se bohužel promítli zejména do prvního poločasu utkání, kde bylo znát, že v hlavách hráčů tento faktor a obava je. Domácí toho náležitě využili a svou agresivní obranou si do poločasu vypracovali výrazný náskok. Uznání dětem ale náleží zejména za druhý poločas, kdy hodily za hlavu, v jakém počtu přijely a byly Sokolům více než vyrovnaným soupeřem. Bohužel střelecky nedobrý den nakonec nedovolil nějaké zdramatizování výsledku.

V neděli 12. listopadu proběhlo základní školení rozhodčích. Čtyřhodinovým školením provázel místopředseda asociace rozhodčích pro východočeskou oblast Tomáš Polda, který ochotně odpovídal na celou řadu dotazů spojených s řízením basketbalových utkání. Zájem o toto školení byl velký a přinesl mnoho zajímavých informací a doufejme, že i nějaké nové rozhodčí v budoucnosti.

U15: BLNP – Lynx Liberec 59:67 (10:14, 24:36, 40:55)

Za bojových podmínek proběhlo 25. listopadu dopoledne 5. kolo Nadregionální ligy U15. Díky mrazům a vydatnému sněžení nešel v hale elektrický proud, a tak se hrálo bez osvětlení, světelné tabule a poměrně ve velkém chladu. Ani to ale nezabránilo odehrání utkání.

Zápas byl vyrovnaný asi do 14. minuty, poté hosté z Liberce odskočili ve skóre a po našem nepovedeném závěru poločasu vedli o 12 bodů. Snížení skóre na začátku druhého poločasu se bohužel nepodařilo udržet a naopak v závěru třetí čtvrtiny se bodový rozdíl opět rozevřel. V poslední čtvrtině již nebylo co ztratit a presink začínal přinášet ovoce. Tři minuty před koncem jsme ztráceli již jen pouhých 5 bodů. Po oddechovém času ale hosté zlepšili obranu a našim se obrat již nepodařil dotáhnout a Liberec zvítězil o 8 bodů.

U13: BLNP – SŠB Pardubice 62:56 (8:6, 25:20, 48:35)

U13: BLNP – SŠB Pardubice 65:44 (10:8, 33:23, 46:34)

V sobotu odpoledne proběhly dvě utkání kategorie U13. Elektrický proud naštěstí již šel, a odehrání utkání nic nebránilo. První čtvrtina příliš bodů nenabídla. Našim dětem se podařilo odskočit postupně až ve druhé čtvrtině. Rozhodující fáze utkání ale přišla až po poločase. Dobrá střelba domácích znamenala dvojciferné vedení po třetí čtvrtině. Bojovní hosté se ale nevzdali a vývoj utkání ještě zdramatizovali. Děti si ale vítězství vzít nenechaly a vedení udržely.

Druhé utkání mělo dlouho velmi podobný průběh jako to první. Minimální rozdíl ve skóre vydržel až do poloviny třetí čtvrtiny. Od té chvíle se vývoj utkání změnil. Naše děti zlepšily obranu a na druhé straně palubovky byly mnohem efektivnější. To znamenalo, že se vývoj skóre začal rozevírat v náš prospěch až do konce utkání. Výsledkem bylo vítězství o 21 bodů.