BLNP měsíčník 12/23 (4)

U15: Loko Trutnov – BLNP 143:40 (41:12, 76:18, 121:29)

První prosincový víkend čekal naše nejstarší děti zápas u suveréna soutěže Loko Trutnov. Bohužel utkání našim dětem příliš nevyšlo. Aktivní obrana domácích nám dělala velký problém, jehož důsledkem bylo velké množství ztrát a jednoduchých košů Trutnova. Obraz hry se trochu vyrovnal až v závěrečné čtvrtině, ale to nic nezměnilo na vysoké výhře domácích.

 

Ve středu 6. prosince zavítal na náš basketbalový trénink opět Mikuláš s andělem a čerty. Děti mu slíbily, že budou hodné, a my trenéři věříme, že tomu tak bude. Za koš také každý dostal i menší sladkou i věcnou odměnu a věřme, že i chuť do dalšího trénování a zlepšování se.

U15: Vrchlabí U17 – BLNP 72:28 (přátelské utkání)

Pro větší zápasovou zátěž byl na sobotu 9. prosince domluvený přátelský zápas ve Vrchlabí. Pro nás byla největší změna v obraně soupeře, který používal zónu. S tou se v soutěžích U15 nikde nesetkáváme, a tak měly děti problém tuto obranu přehrát. I tak jsme si odnesli další cenné zkušenosti. Zároveň se naťukla možnost případné spolupráce v další sezoně, kde by mohlo dojít ke spojení, abychom mohli přihlásit starší kategorii.

U13: BLNP – Sokol Hradec Králové 50:99 (16:33, 32:48, 40:75)

U13: BLNP – Sokol Hradec Králové 21:107 (7:32, 15:55, 19:80)

Po odložených zápasech v Pardubicích odehrály v prosinci naše U13 pouze jedno dvojutkání. 17. prosince přijely děvčata z Hradce Králové aspirující na nejvyšší příčky i v rámci celorepublikového srovnání.

První utkání začaly naše děti nadějně a vyrovnaně, bohužel těsný stav se v závěru první čtvrtiny nepodařilo udržet. O to větší škoda to byla zejména ve srovnání se druhou čtvrtinou, kterou jsme vyhráli. Po poločase se projevila širší soupiska hostujících hráček a rozdíl ve skóre se postupně rozevíral. Ve druhém utkání dostaly tradičně větší prostor začínající děti v našem týmu, které se musely vyrovnat s agresivní hrou hostujících hráček. Výsledkem toho byla výraznější porážka. I tak to byla další cenná zkušenost, kterou zúročíme v budoucnu.

U15: BLNP – TJ Turnov 40:74 (10:15, 16:43, 23:64)

Ten samý den po obědě čekalo na U15 derby proti Turnovu. První čtvrtina byla poměrně vyrovnaná a dávala naději na dobrý výsledek. Bohužel herní výpadek zejména během závěru druhé a třetí čtvrtiny znamenal vysoké vedení hostujícího celku. Nadějí budiž čtvrtina závěrečná, kde z našich dětí spadnul stres a díky lepší střelbě a sebevědomější hře se podařilo konečný výsledek zkorigovat.

 

V pátek 22. prosince proběhnul za účasti rodičů předvánoční trénink. V uvolněné atmosféře si všichni mohli vyzkoušet, co basketbal obnáší, od střelby přes driblink až po samotnou hru, kde se rodiče utkaly proti dětem. Poté byla možnost posezení s trenéry a ostatními rodiči.

V prosinci proběhlo 10 tréninků + 4 dobrovolné v závěru roku.