BLNP měsíčník 9/23 (1)

Vítejte u čtení novinky na webu blnp.cz. Každý měsíc bude vycházet nový článek, který shrne dění v klubu za daný měsíc, zejména se bude týkat odehraných utkání. I když dle názvu je první shrnutí za září, tentokrát začneme již v srpnu.

Na konci prázdnin se uskutečnilo soustředění v Kutné Hoře. V tamní překrásné hale jsme ve dnech 27-30. srpna zvládli celkem 9 tréninků zaměřených na různé individuální dovednosti od střelby, přes driblink, přihrávky, až po hru 1 na 1. Nechyběly ani prvky zaměřené na dynamiku a sílu a pravidelné ranní protažení. Nakonec se ho po různých nemocech a omluvenkách zúčastnilo 15 dětí napříč kategoriemi.

Ve středu 6. září začaly pravidelné tréninky, které se stejně jako v minulé sezoně budou konat každé pondělí, středu a pátek od 17:00 do 18:30. Novinkou pro tuto sezonu je spolupráce s Petrem Hufem, který bude každé pondělí k dispozici. Tento trenér pořádající již několik let Všesportovní příměstské tábory v Lomnici je výborný odborník na pohyb obecně. Pomůže nám pracovat s dětmi, objevovat a řešit jejich slabé stránky v oblasti pohybu a tím i předcházet zraněním, které zejména během růstu v pubertě začínají děti trápit. V rámci basketbalového vývoje by nám měl pomoci nový trenér Lukáš Pohořelý.

V sobotu 9. září se děti kategorie U13 zúčastnily turnaje v Týništi nad Orlicí. Turnaje se vedle domácích a nás zúčastnily týmy Sokol Stěžery, BK Vysoká nad Labem, Bizoni Náchod a Sokol Nová Paka. Skupinu naše děti vyhrály. Poradily si s domácím Týništěm i Sokolem Stěžery a postoupily tak do semifinále. V něm odehrály velmi napínavé utkání až do posledních vteřin proti BK Vysoká nad Labem. Oba celky se celý zápas přetahovaly o vedení a nakonec utkání skončilo remízou. O finalistovi nezvykle rozhodla šestková soutěž, kde se naše děti nemýlily a dostaly se tak do finále. V něm už byli úspěšnější Bizoni Náchod, a tak si naše děti odvezly skvělé druhé místo a hlavně další zkušenosti a zážitky.

V pátek 15. září se na lomnickém stadionu uskutečnil další ročník akce přivádějící děti k pohybu, Lomnice město sportu. Dopoledne tradičně patřilo prvnímu stupni základní školy, kde třída po třídě obcházely jednotlivá stanoviště všech lomnických sportů. Odpoledne mohli přijít malí zájemci o sport se svými rodiči. Věříme, že tato akce přivedla ke sportu plno dětí.

U15: BK Bizoni Náchod – BLNP 63:57 (18:12, 34:26, 47:32)

V sobotu 23. září rozehrály svou soutěž děti v kategorii U15. První utkání odehrály v Náchodě s místními Bizony. Po dobrém úvodu a vyrovnaném průběhu 1. čtvrtiny bohužel soupeř v posledních vteřinách vstřelil dva koše a odskočil na rozdíl 6 bodů. Také další část utkání byla vyrovnaná, koše se střídaly na obou stranách a domácí měli nakonec v poločase náskok 8 bodů. Po pauze se bohužel našemu týmu přestala dařit střelba a po několika ztrátách ve druhé polovině čtvrtiny soupeř odskočil až na rozdíl 15 bodů. Do poslední čtvrtiny jsme vsadili vše na presink, který postupně začal fungovat. A i když rozdíl ve skóre byl až 19 bodů, tak naše děti měly výborný závěr, nutily soupeře k chybám a stáhly ztrátu na rozdíl pouhých 4 bodů. Závěrečné korigování výsledku po obráceném faulu nic nezměnilo na skvělém nasazení a bojovnosti našich dětí.

U13: BLNP – Královští Sokoli 58:48 (4:12, 20:23, 34:39)

U13: BLNP – Královští Sokoli 57:69 (17:20, 27:33, 43:60)

Další den rozehrál svou soutěž i tým U13, soupeřem byli Královští Sokoli. Po vlažném úvodu, kdy se přes dobrou obranu hostí nedařila střelba, přišlo zlepšení ve druhé čtvrtině a poločas tak skončil porážkou již jen o 3 body. Po vyrovnané třetí čtvrtině přišla ofenzivní smršť domácích, obrat ve skóre a zasloužené vítězství BLNP.

Ve druhém utkání dostaly větší prostor děti, pro které to byly první zápasy v životě. I tak byl průběh zápasu dlouho poměrně vyrovnaný. Až ve třetí čtvrtině odskočili hosté na 17bodový rozdíl, který si už v závěrečném dějství pohlídali. I tak to byl vydařený vstup do sezony a cenné zkušenosti v nové kategorii.