V sobotu 6. dubna byl na programu třetí dvojzápas nadstavbové části U13. V součtu závěru základní části a celé nadstavby si lomnické „třináctky“ připsaly ve Vysoké nad Labem své šesté a sedmé vítězství v řadě. Zatímco první utkání bylo od zatáčku v naší režii, druhý zápas byl pořádné drama.

BK NAPOS Vysoká n. L. – BLNP 36:64 (4:16, 18:31, 25:45)

První zápas se od začátku vyvíjel v náš prospěch. Díky kvalitní obraně neměli domácí moc dobrých střeleckých příležitostí. Zásluhou toho bylo vedení o 12 bodů. Ve druhé čtvrtině soupeř srovnal hru a začal se bodově prosazovat, zároveň ale naše děti dokázaly vždy odpovědět a poločas tak skončil 18:31. Druhá polovina zápasu už žádné drama nenabídlo, naopak lomničtí soustavně navyšovali skóre a bylo z toho klidné vítězství o 28 bodů.

BK NAPOS Vysoká n. L. – BLNP 49:50 (14:11, 26:28, 40:40)

Za to druhé utkání bylo napínavé do poslední vteřiny. Domácí vstoupili do hry nabuzení uhrát lepší výsledek a to se jim od začátku dařilo. Naopak hráči a hráčky BLNP možná pod dojmem prvního vysokého vítězství těžko chytaly tempo soupeře. Vysoká nad Labem se tak ujala vedení, které držela až do závěru druhé čtvrtiny. V ten moment jsme přeci jen měli více ze hry a poprvé se podařilo otočit výsledek v náš prospěch

Vyrovnaný zápas to ale byl i ve druhém poločase, žádný z týmů si nevypracoval větší než 5bodové vedení. Po třech čtvrtinách bylo skóre vyrovnané 40:40. Poslední čtvrtina už byla velmi o bojovnosti. Přibližně v její polovině se naše děti dostaly do 4bodového vedení, na které ale domácí dokázali odpovědět a po proměněném trestném hodu se dostali do jednobodového vedení v poslední minutě. Přibližně půl minuty před koncem se ale po tlaku a několika střelách podařilo skóre zvrátit na lomnickou stranu. V závěru se i díky oddechovým časům domácí ještě dostali k zakončení, které ale nebylo úspěšné a BLNP si tak mohlo připsat ubojovanou výhru.