Smolná prohra a cenná výhra v Pardubicích

V neděli 4. února čekala tým U13 dohrávka a poslední zápasy základní části proti týmu BK Vividbooks Pardubice. U adepta na nejvyšší příčky v soutěži sehrály naše děti velmi povedená utkání, ve kterých útočily na vítězství. S dávkou smůly v prvním utkání se to nakonec povedlo pouze ve druhém zápasu.

BK Vividbooks Pardubice – BLNP 47:46 (12:4, 21:14, 39:25)

Od začátku bylo utkání herně velmi vyrovnané, bohužel našim dětem nepřálo štěstí při střelbě, a tak se dostali domácí do vedení. Ve druhé čtvrtině už jsme získávali převahu, ale brzdili nás výroky rozhodčích, respektive jejich absence při očividných faulech při střelbě. Ani to ale děti nezlomilo a pokračovaly v bojovném výkonu. Po poločase se Pardubicím podařilo odskočit až na náskok 14 bodů a zdálo se, že by utkání mohlo být rozhodnuté, ale nebylo tomu tak. Skvělý vstup do závěrečné čtvrtiny znamenal, že se rozdíl ve skóre začal ztenčovat a v poslední minutě se lomničtí dostali do jednobodového vedení. Po dvou úspěšných trestných hodech 11 vteřin před koncem šli zpět do vedení domácí. Naše děti měly dvě možnosti utkání zvrátit na svou stranu, ale nepodařilo se to. I tak byla závěrečná čtvrtina výborná a naznačila to, co se dělo ve druhém utkání.

BK Vividbooks Pardubice – BLNP 49:56 (3:14, 24:20, 30:38)

Do druhého utkání vstoupily naše děti s jasným cílem oplatit Pardubicím porážku a v první čtvrtině šly jasně za tím. Díky výborné obraně se soupeř nedokázal prosadit, což znamenalo vedení 14:3. Ve druhé čtvrtině nastoupila za domácí silnější pětka, které se dařilo ztrátu stahovat a po naši hluché pasáži v závěru poločasu šly Pardubice do šaten s vedením o 4 body. První minuty po změně stran bylo utkání vyrovnané, ale i díky dvěma trojkám se podařil zápas ve třetí čtvrtině otočit a před závěrečným dějstvím byly děti ve vedení o 8 bodů. Kvalitní vyrovnaná poslední čtvrtina už žádný další zvrat nepřinesl. Bojovnost dětí držela stále podobný náskok až do konce utkání a ty se tak mohly radovat ze zaslouženého vítězství.