V sobotu 13. dubna čekal na naše U15 ten nejtěžší možný soupeř a to neporažený suverén Loko Trutnov. I přes výrazně lepší výkon než v prvním vzájemném utkání, zejména v obraně, jsme odešli ze hřiště poraženi.

BLNP – Loko Trutnov 38:85 (11:20, 18:39, 30:60)

Po rychlém nástupu hostů a vedení 0:6 se zdálo, že nás čeká podobný průběh jako v prosincovém střetnutí. Díky kvalitní obraně ale byl stav v polovině čtvrtiny 5:6. Poté se bohužel ukázaly naše opakující se chyby u přihrávek, po kterých se Trutnovu podařilo odskočit, nicméně výsledek první čtvrtiny 11:20 ukázal, že se s tímto soupeřem dá poměřovat. Také druhá čtvrtina měla podobný průběh, pouze ubyly vstřelené body na naší straně.

Do druhého poločasu vstoupili hosté lépe, dařilo se jim trestat naše chyby a hráči BLNP naopak své šance neproměňovali, a tak se v 26. minutě skóre rozvěřelo na 20:57. Výrazně zlepšenou obranou a chutí dát koš se ale podařilo vyhrát zbylé 4 minuty třetí čtvrtiny v poměru 10:3 a dostal tak skóre na přijatelnější rozdíl. Ve čtvrté čtvrtině chyběl našim klid při zakončení a příliš bodů se již nepodařilo připsat, naopak nevyšel úplný závěr zápasu, kdy soupeř vstřelil několik lehčích košů a stanovil tak skóre na konečných 38:85.

Mrzet nás může velké množství ztrát ze zbrklosti při přihrávkách a driblinku a také neproměňování lehkých střeleckých příležitostí, protože jinak by mohl být výsledek výrazně lepší. Nicméně to byla další dobrá zkušenost.