Od 4. do 7. srpna jsme uskutečnili úspěšné soustředění dětí z BLNP, na které navazoval 1. ročník lomnického streetballu. Celkem dvacet dětí a šestice trenérů našlo svou základnu v budově bývalé lesnické školy, kde jsme využili jednu z tříd pro trávení volného času a spánek, ale také promítání zápasu NBA, večerního filmu či videí Piotra Grabowského. Zde také probíhaly výborné a zdravé snídaně a druhé večeře připravované Monikou Szönyiovou a Petrou Majcher. Skvělé obědy a večeře nám vždy připravili v restauraci G Fajx.

K samotnému trénování jsme využili několik sportovních a volnočasových zařízení po celé Lomnici. Na každý den byly připraveny dvě tréninkové jednotky. Ta dopolední trvala 2 a půl hodiny a byla rozdělena na kratší všeobecnou kompenzační část a na samotnou basketbalovou průpravu. V odpolední dvouhodinovce jsme se zaměřili pouze na samotný basketbal. Večerní program byl již čistě regenerační.

První den nám chladné deštivé počasí nedovolilo jít ven, a tak jsme obě tréninkové jednotky absolvovali ve sportovní hale. Od středy již začalo teplé počasí, a tak jsme mohli strávit více času ve venkovních prostorech, přesněji v areálu letního stadionu. Tento den nám také s tréninkem během obou jednotek pomohl velezkušený Pavel Budínský, za což mu patří náš dík a věříme, že děti i my trenéři se toho od něj ještě mnoho naučíme v rámci další spolupráce. Pro večerní regeneraci jsme zvolili netradiční vyžití na dětském hřišti, kde ani po dvou dnech tréninků na dětech nebyla znát sebemenší únava.

Následující ráno jsme vyrazili do lomnické obory, kde se děti protáhly na workoutovém hřišti a poté trochu zazávodily. Obě basketbalové části proběhly opět na stadionu. Večer jsme zamířili do klidného prostředí lomnického koupaliště. Závěrečný den jsme začali cestou do areálu můstků. Zde si někteří zahráli fotbal „na boso“ nebo zastříleli na tamní koš. Následovala týmová hra, která prověřila kreativitu, paměť, spolupráci i fyzickou zdatnost dětí. Dopoledne bylo zakončeno posilováním a basketbalovými soutěžemi. Závěrečný odpolední program už byl vzhledem k horkému počasí volnější, někteří ho strávili odpočinkem a hrami na „základně“ a další si šli ještě zahrát basketbal na stadion.

Vedle již zmíněných osob se sluší poděkovat také bratrům Zikmundovým za poskytnutí naší „základny“, městu Lomnice nad Popelkou za dvě skvělá venkovní basketbalová hřiště, fotbalistům za využití umělé trávy a sprch, lyžařům za možnost tréninku v jejich areálu, panu Cermanovi na možnost tréninku ve sportovní hale, paní Šimkové, která nám napekla dobroty a v neposlední řadě také trenérskému týmu, který se celou dobu o děti příkladně staral. Celé soustředění probíhalo hladce s nadšením dětí i trenérů. A proto se již brzy těšíme na naše společné tréninky, zápasy a další akce BLNP!