V sobotu 13. 6. se v příjemném prostředí nymburského sportovního centra uskutečnil již 16. ročník místního streetbalového turnaje. Za horkého počasí byly připraveny tři basketbalové hřiště čili šest hřišť pro streetball.

BLNP se podařilo postavit celkem 7 týmů, které hrály ve třech různých kategoriích. Do 9 let (2 týmy), do 13 let (3 týmy) a 4fun čili do 18 let (2 týmy). Lomnické děti sehrály řadu důstojných utkání, které nakonec vedly v bronzovému úspěchu v nejnižší kategorii při této naší streetbalové premiéře. Celkově se nám všem podařilo posbírat mnoho zkušeností a zážitků.

Jedním z nich byla i možnost sledovat „v akci“ českého reprezentanta a účastníka MS v Číně, Martina Kříže, který hrál v kategorii Masters (dospělí). Během dne bylo možné potkat mezi hřišti i trenéra české reprezentace, Ronena Ginzburga, nebo lomnickým už známého Martina Peterku.

Součástí celé akce byly i individuální soutěže. Velmi atraktivní byla smečařská soutěž, další možností byl souboj v trojkových hodech a pro ty menší byla připravená střelba trestných hodů, ve které se neztratily ani lomnické děti.