Během dvou víkendů absolvovalo sedm statečných lomnických trenérů školení k získání licence TB-II (dříve C) v Jenči, která je opravňuje k vedení kategorií minibasketbalu a žactva. Zúčastnili se Monika Szönyiová, Michaela Zajícová, Petra Majcher, Miroslav Blažek, Martin Zajíc, Martin Fedor a Petr Šádek.

Celé školení provázela přátelská atmosféra, při které se povedlo navázat kontakt s několika trenéry z jiných klubů. Jednotlivé přednášky se netýkaly pouze basketbalu samotného, ale také kondici, výživě nebo anatomii. Každý přednášející byl skutečný odborník na své téma.

Historií basketbalu nás provedl Mgr. Petr Červenka, pravidla a řády nám zopakoval rozhodčí a trenér Jiří Buňka. O správné stravě mluvila Mgr. Zuzana Pavelková Šafářová, nutriční specialistka ČBF, kterou jste mohli vídat v minulých měsících na sociálních sítích Českého basketbalu ve videích „Vaříme se Zuzkou“. Základy anatomie a fyziologie nám představila sportovní fyzioterapeutka PhDr. Iva Hnátová, Ph.D.

Nadšení mezi trenéry vyvolal kondiční trenér USK Praha, Tino Janikov. Jeho dva bloky plné nových a zábavných cviků bylo velmi obohacující. Samotný basketbal s námi probíral Tomáš Holešovský, trenér se zkušenostmi z Německa, Španělska, Balkánu, ale také Spojených států. Aktuálně působí u ženské basketbalové reprezentace U20. Celé dva víkendy nám byl k dispozici další trenér, Stanislav Marian, dříve působící u mužských reprezentací U16, U17 a U18, aktuálně je to trenér mládežnických týmů Tygrů Praha, připravujících se právě v Jenči.

Všichni přednášející předali trenérům mnoho užitečných informací a jsou naklonění k různým formám další výpomoci všem zúčastněným trenérům.