Začalo nám září a s ním také pravidelné tréninky ve sportovní hale, a hned ten první ukázal, že zájem o basketbal v Lomnici rozhodně neupadá. Pro letošní sezonu se nám podařilo získat více prostoru pro tréninkové jednotky. Bohužel v nejbližší době nebude možné využívat malé tělocvičny, které jsou z bezpečnostních důvodů uzavřeny. V letošní sezoně nás čeká mnohem více utkání. Přihlášeny jsou hned tři týmy ve východočeském přeboru, a to v kategoriích U15, U13 a U11. K tomu ty nejmladší čekají ještě turnaje „Šmoulinka“, které známe již z minulého roku.

Jako první půjdou „do akce“ ti nejstarší. Již v sobotu je čeká přátelské utkání v Jaroměři. V rámci nadregionální ligy žactva U15 pak vyrazí 19. 9. do Josefova k dvojutkání s místními Kanonýry. Dalšími soupeři v průběhu sezony budou SKB Česká Třebová, Královští Sokoli, SK Týniště nad Orlicí, SŠB Pardubice, BK Přelouč, BK Vysoká nad Labem a Sokol Nová Paka. S každým soupeřem bude odehrán dvojzápas doma a venku. Tato kategorie je určena pro ročníky 2006 a mladší.

Stejně jako v loňském roce máme přihlášený Smíšený východočeský přebor staršího minižactva U13. V této sezoně zde budou hrát děti z ročníků 2008 a 2009. Do této kategorie se přihlásilo celkem 15 družstev, a proto byla soutěž rozdělena na dvě části. BLNP patří do pětičlenné skupiny, kde jsou také týmy Sokol Vysoké Mýto, BK NAPOS Vysoká nad Labem, BK Studánka Pardubice B a BK Loko Trutnov. Systém soutěže je zde trochu komplikovanější, se dvěma soupeři odehrajeme dvě dvojutkání doma a jedno venku, s dalšíma dvěma naopak.

Ročníky 2010 a mladší budou soupeřit ve Smíšeném východočeském přeboru nejmladšího minižactva U11. V základní části je čeká jeden dvojzápas (buď doma nebo venku) se soupeři: Královští Sokoli, SK Týniště nad Orlicí, TJ Sokol Stěžery, BK Loko Trutnov, BK Vividbooks Pardubice B, Sokol Hradec Králové, BK NAPOS Vysoká nad Labem a BSK Continental TJ Jičín.

Tato kategorie se rovněž účastní turnajů „Šmoulinka“, které známe již z minulé sezony. Naše nejmladší basketbalové naděje čekají cesty do Jablonce nad Nisou, Horních Počernic, Pardubic, Dubče, USK Praha, Kolína, Vyšehradu a Mladé Boleslavi. Opět jsou v plánu i dva domácí turnaje.

Doufejme, že program soutěží a samotné tréninky nebudou opět předčasně ukončeny jako v minulé sezoně, a že naopak zažijeme více společných radostných chvil i mimo samotný basketbal.

1-2-3 Lomkaaa!!!