Prohra o koš v Liberci

V sobotu 23. března sehráli naši kluci z U15 další zápas Nadregionální ligy E, tentokrát v Liberci s místními BA Lynx. Od začátku to bylo velmi vyrovnané utkání, ve kterém se změnil vedoucí tým hned dvanáctkrát! V prvním poločase se ani jeden tým nedostal do vyššího než čtyřbodového vedení. V úvodu si mírný náskok vytvořili domácí, ale ještě do konce čtvrtiny se podařilo skóre obrátit v náš prospěch. Obraz hry se neměnil ani ve druhé čtvrtině. Opět do ní měli lepší vstup domácí, ale vedení jim vydrželo jen pár minut. Nakonec si ho ale vzali zpět a do šaten šli s vedením 33:30.

Třetí čtvrtinu jsme začali aktivněji a dostali se do vedení 35:36, poté ale nastal podobný výpadek jako ve Vysoké a ve 27. minutě bylo skóre 46:38 pro Liberec. Patnáctky ale tentokrát fantasticky zareagovali a díky skvělé obraně a aktivnímu útoku dokázali 12bodovou šňůrou zápas otočit na 46:50. Poslední čtvrtina již byla opět vyrovnaná po celou dobu. Ještě ve 35. minutě jsme se těšili z těsného vedení 53:54. Od této chvíle už to byl spíš boj. Kvalitní obrany již příliš bodů do konce zápasu nedovolili, ale i tak jsme si vytvořili několik šancí, střelecké štěstí ale při nás nestálo, a tak se domácím podařil konečný obrat ve skóre. Nepodařilo se skórovat ani z poslední akce utkání, a tak, bohužel pro nás, byli o koš šťastnější domácí. Našim dětem ale patří poděkování za bojovný výkon do posledních vteřin.

BA Lynx Liberec – BLNP 58:56 (14:15, 33:30, 46:50)