Víkend proti Náchodu

Druhý lednový víkend byl ve znamení soubojů Lomnice s Náchodem. V sobotu v pozdním odpoledni až večeru odehrály dvě utkání naše děti v kategorii U13 v Náchodě. Ti starší z U15 pak čekal zápas doma v neděli odpoledne. Ze tří utkání jsme vyšli vítězně jednou, i když U13 byly lepší v obou utkáních.

U13: BK Bizoni Náchod – BLNP 59:47 (10:8, 19:22, 45:32)

Vývoj utkání byl v prvním poločase vyrovnaný, co se týká skóre, hned devětkrát bylo vyrovnané, ale ne podle hry samotné. Naše děti byly lepší a vytvářely si dobré střelecké pozice, které ale bohužel nedokázaly proměňovat. Do šaten jsme i tak šly s vedením o tři body, kdyby to ale bylo o 20, nikdo by se nedivil. Tento fakt se bohužel projevil na vývoji zápasu po změně stran. Domácí po dobrém úvodu druhého poločasu otočili skóre a na přelomu poslední čtvrtiny odskočili až na rozdíl 21 bodů. Dobrý závěr našich dětí už jen zkorigoval konečný výsledek. Záhadou zůstává, jak přes 28 faulů domácích nebyl nikdo vyfaulován.

U13: BK Bizoni Náchod – BLNP 55:79 (20:16, 37:26, 46:45)

Zápas dvou rozdílných poločasů, tak by se dalo charakterizovat druhé utkání. V úvodu byl vývoj vyrovnaný, prosazovaly se oba celky a skóre zůstávalo dlouho na rozdílu pár bodů. To změnili domácí asi v polovině druhé čtvrtiny, kdy se jim podařilo odskočit na dvojciferný rozdíl a do šaten šli s náskokem 11 bodů. Naše děti ale nic nevzdávaly a byly odhodlány s vývojem utkání něco udělat. Prvních pár minut po změně poločasu se to ještě nedařilo a ve 20. minutě (z 32) bylo skóre 45:32 pro domácí. V tento moment se ale ráz zápasu úplně otočil. Výborná obrana dovolila dát domácím do konce 3. čtvrtiny už pouze jednu šestku a do závěrečného dějství jsme šli se ztrátou jediného bodu. Během třetí části utkání se také vyfaulovali (po důrazném upozornění „stolku“) oba klíčoví hráči domácích. Tyto faktory znamenaly, že o vítězi utkání již nebude pochyb. Suverénní nástup do závěrečné čtvrtiny rychle rozhodnul zápas v náš prospěch a pro nás rekordních 34 vstřelených bodů nakonec znamenalo výrazné vítězství nad předním týmem tabulky.

U15: BLNP – BK Bizoni Náchod 44:104 (4:27, 23:49, 35:72)

Bohužel utkání 8. kola Nadregionální ligy nepatřilo k těm lepším v této sezoně. Již úvod utkání se nevyvíjel dobře, trápily nás ztráty a celou čtvrtinu se to i díky neproměněným lehčím střelám nepodařilo zlomit. V té další se již naše děti uklidnily a hrály s větším sebevědomím a rozdíl ve skóre se navýšil jen nepatrně. Tento trend pokračoval asi do 26. minuty. Přibližně v tuto dobu se zranil jeden z našich hráčů a chvíli poté se jiný vyfauloval. Od této chvíle už opět začali mít převahu hosté z Náchoda a v závěrečné čtvrtině svůj náskok úspěšně navyšovali. Bohužel úzká soupiska oslabená o jednoho hráče a nemožnost doplnění těmi mladšími si vybraly svou daň. Zároveň je třeba se zamyslet nad tím, jak vrátit tým k nebojácným výkonům z úvodu sezony.