Dvě výhry třináctek v Pardubicích

V sobotu 17. února zamířil tým U13 opět do Pardubic. Tentokrát již v rámci nadstavby o 6. až 9. místo byl soupeř domácí SŠB, který v sezoně ještě nezvítězil. S rolí favorita si naše děti poradily dobře a v obou utkáních přesvědčivě zvítězily.

U13: SŠB Pardubice – BLNP 37:66 (12:16, 23:33, 30:49)

U13: SŠB Pardubice – BLNP 42:70 (10:17, 18:37, 29:51)

Obě utkání měla velmi podobný průběh. Domácím se dařilo držet krok s lomnickými přibližně jen v první čtvrtině. Poté se začala ukazovat větší kvalita v útoku i vyšší agresivita v obraně našich dětí, které dokázaly zejména ve druhých poločasech navyšovat skóre a výsledkem toho byly dvě vítězství o necelých 30 bodů. Díky tomu jsme si připsali dvě důležitá vítězství pro konečné pořadí v nadstavbě.

Nevydařená čtyřminutovka ve Vysoké nad Labem

Ve stejný den odehrály nejstarší děti v klubu své utkání ve Vysoké nad Labem. Celý zápas bohužel z našeho pohledu rozhodl nevydařený závěr třetí čtvrtiny, kdy si domácí vytvořili klíčový náskok, který už nepustili.

U15: Vysoká nad Labem – BLNP 59:42 (10:8, 26:23, 51:30)

První čtvrtina střetnutí příliš košů nenabídla. Na obou stranách měly převahu obrany, a proto ani jeden tým neodskočil na více než dvoubodový rozdíl. V už útočněji otevřenější druhé čtvrtině byl vývoj skóre dlouho podobný. Přibližně v její polovině se nám podařilo otočit skóre a vybudovat si mírný náskok. Domácí na to ale zareagovali a vedení si vzali zpět, a proto šli, po našem sporně neuznaném koši s klaksonem, do šaten s vedením o 3 body. Po změně stran se nám bohužel nedařilo v útoku a nedokázali jsme se dostávat do dobrých střeleckých pozic přes agresivní obranu domácích. Skóre ale zůstávalo dlouho podobné. Zlom přišel přibližně v 26. minutě, kdy jsme začali v obraně propadat a soupeř nám začal dávat jednoduché koše a tuto pasáž do konce čtvrtiny vyhrál poměrem 15:1. Po této čtvrtině jsme si řekli, že se nebudeme ohlížet na výsledek a ještě zabojujeme v té poslední. Těsnější obrana dělala soupeři problémy, a i proto se podařilo výsledek trochu zkorigovat na konečný 17bodový rozdíl.