Dvě vysoká vítězství nad Jičínem

V neděli 24. března sehrály naše děti z U13 velmi povedené zápasy proti rivalovi z Jičína. V prvním utkání nebylo o vítězi pochyb po první čtvrtině. Těsná obrana s množstvím zisků a následných jednoduchých košů dovolila Jičínu jediný bod. Podobný obrázek hry pokračoval i nadále a poločase bylo skóre 44:5. V tom druhém sice jičínské děvčata dala více bodů, ale zároveň nedokázaly eliminovat náš výborný útok s několika skvělými kombinacemi. Skvělým finišem v závěru utkání naše děti atakovaly i hranici 100 bodů, ale ta jen smůlou při posledním zakončení nepadla. I tak z toho bylo jednoznačné vítězství 98:21.

BLNP – BSK TJ Jičín 98:21 (22:1, 44:5, 71:14)

Ve druhém zápase dostaly větší prostor méně zkušení hráči a i díky tomu skončila první čtvrtina remízou 9:9. Rychlým odskočením o 10 bodů ale jakékoliv šance Jičína na dobrý výsledek padly. Druhá čtvrtina skončila 23:4 a třináctky tak mohli dokráčet i za druhým vítězstvím. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil a děti si tak mohly užít vítězný pocit již po 11. v sezoně.

BLNP – BSK TJ Jičín 62:29 (9:9, 32:13, 46:22)