Vysoké vítězství nad Královskými Sokoli B

V neděli 10. března odehráli naše „patnáctky“ vítězné utkání proti Královským Sokolům B. Zápas se od úvodu vyvíjel v náš prospěch. Díky velmi dobré obraně se soupeř téměř nedokázal prosazovat a naopak s tím souvisely ztráty hradeckých, které jsme dokázali trestat z protiútoků a v 8. minutě bylo skóre 24:4. Soupeř na to zareagoval ustoupením od osobní obrany na celém hřišti. Tento fakt způsobil, že se zápas na přelomu první a druhé čtvrtiny vyrovnal. To ale netrvalo příliš dlouho, přibližně od 13. minuty byla koncentrace našeho týmu opět na maximu a skóre se opět začalo rozevírat v náš prospěch až na poločasové vedení o 30 bodů.

Ve druhém poločase zůstal obrázek hry podobný. Obrana stále pracovala velmi dobře a po změně stran dovolila soupeři vstřelit pouhých 9 bodů. V útoku jsme si stále vytvářeli velké množství střeleckých příležitostí a i přes horší střelbu jsme díky dominanci v doskocích často dokázali skórovat z druhých nebo třetích šancí. S chutí a bojovností odehraný zápas dovedly naše děti k vysokému vítězství 95:26. Nezbývá než poblahopřát týmu U15 a doufat v navázání tohoto výkonu i ve zbylých střetnutích v této sezoně.

BLNP – Královští Sokoli B 95:26 (29:10, 47:17, 68:22)

Nové zkušenosti našich Šmoulinek v Praze

Opět po dvou měsících čekal naše nejmladší děti turnaj Šmoulinky v Praze v hale na Rokytce. Soupeři našich dětí byly vedle domácí BLK Slavia Praha ještě Basketbal Praha Horní Počernice a tým z Borotína. Skvěle vedený turnaj přinesl našim dětem další zkušenosti. Na úvod přišlo vítězství na domácím výběrem. V napínavém druhém zápase se podařilo díky bojovnému týmovému duchu porazit tým z Horních Počernic o jediný koš. Na závěr si BLNP svěřenci zahráli se zkušeným týmem z Borotína. Větším zkušenostem skvělého Borotína jsme prozatím nedokázali čelit, ale i tak snaha byla veliká.

Gratulujeme moc všem dětem, které se tohoto skvělého turnaje zúčastnily. V konečném důsledku jsou totiž vítězové všichni.